• Rekrutacja do klasy IV

W Bednarskiej Szkole Podstawowej Terytorium Kwalerii prowadzimy trzy równoległe klasy czwarte. Oznacza to, że w rocznikach, w których w naszej szkole mamy dwie równoległe klasy, tworzymy nową klasę IV.
            W roku szkolnym 2024/2025 nie utworzymy nowej klasy, a dopełnimy wolne miejsca w już istniejących oddziałach.
            W roku szkolnym 2025/2024 planujemy utworzenie nowej klasy IV.

Rekrutacja odbywa się w 3 etapach:

ETAP I – zgłoszenia i spotkania informacyjne

Do udziału w rekrutacji zapraszamy uczniów i uczennice klasy III.

W pierwszej kolejność rodzice wypełniają ankietę zgłoszeniową.
            Termin wypełniania ankiet: 2 października 2023 do 10 stycznia 2024.

Rekrutacja do klasy IV rozpoczyna się w październiku roku poprzedzającego pójście dziecka do szkoły, jeżeli wcześniej braliście Państwo udział rekrutacji lub wypełnialiście ankietę do rekrutacji uzupełniającej prosimy o ponowne złożenie aplikacji. O przyjęciu dziecka do szkoły nie decyduje kolejność zapisu.

W odpowiedzi na ankietę, w ciągu 2-3 dni roboczych na maile podane w zgłoszeniu otrzymają Państwo dalsze wskazówki:
            - o opłacie za procedurę kwalifikacyjną do szkoły,
            - o wymaganych dokumentach.

Po dostarczeniu kompletu dokumentów i uiszczeniu opłaty otrzymają Państwo numer rekrutacyjny, który jest równoznaczny z możliwością przystąpienia do II etapu rekrutacji.

SPOTKANIA INFORMACYJNE – wszystkich rodziców zainteresowanych naszą szkołą zapraszamy na spotkanie, które zazwyczaj odbywa się w listopadzie i styczniu. O szczegółach informujemy na naszej stronie www i fb.
            W tym roku jest to 27.11.2023 i 8.01.2024.

ETAP II – spotkania rekrutacyjne

Kandydatów i kandydatki, którzy otrzymali numer rekrutacyjny zaprosimy na spotkanie rekrutacyjne.

Spotkanie rekrutacyjne

Spotkanie rekrutacyjne to zajęcia dzięki, którym dzieci, mają okazję zobaczyć naszą szkołę, uczestniczyć w zajęciach grupowych z rówieśnikami prowadzonych przez nauczycieli oraz psychologa szkolnego, a także poznać kilka osób z grona nauczycielskiego. Dla nas jest to okazja do obserwacji zachowania dziecka podczas tych zajęć. W trakcie spotkania kandydatki i kandydaci piszą sprawdzian z języka polskiego i matematyki. Grupy liczą od 2 do 25 osób, w zależności od rodzaju zajęć.

W trakcie spotkań rekrutacyjnych psycholog może przeprowadzić krótką, indywidualną rozmowę z dzieckiem.

O przyjęciu dziecka do nowej klasy czwartej decyduje wynik rekrutacji, na który składa się:
            - przebieg spotkania rekrutacyjnego – obserwacja zachowania dziecka podczas zajęć,
            - ocena sprawdzianu z języka polskiego i matematyki,
            - analiza świadectw ukończenia klasy pierwszej i drugiej.

ETAP III – wyniki

Po spotkaniu rekrutacyjnym, nie później niż po dwóch tygodniach, ogłoszona zostanie lista osób przyjętych do szkoły, a także lista rezerwowa.

O przyjęciu dziecka do klasy IV decyduje wynik rekrutacji. Komisja rekrutacyjna, z powodu ilości zgłoszeń jakie rozpatruje, nie udziela informacji zwrotnej o przyznanym wyniku.

W ciągu 7 dni po otrzymaniu informacji o przyjęciu dziecka do szkoły, należy wpłacić bezzwrotne wpisowe. Brak wpłaty wpisowego w tym terminie powoduje automatyczne skreślenie dziecka z listy uczniów i przyjęcie kolejnego kandydata z listy rezerwowej.

Listy rezerwowe obowiązują do 31 sierpnia. Po tym terminie rodziców zainteresowanych, w dalszym ciągu, dołączeniem do naszej szkoły w ramach rekrutacji uzupełniającej prosimy o ponowne wypełnienie ankiety.

• Bednarska Szkoła Podstawowa
    Terytorium Kawalerii
    ul. Kawalerii 5 00-468 Warszawa

tel. 22 418 36 00 (po godz. 16:00 wew. 4 - ochrona)